Cześć,

Mam na imię Błażej i zakładam tę stronę by móc dzielić się z czytelnikami moją wiedzą z Computer Vision oraz Deep Learning, a w szczególności:
- nowinkami
- opisami koncepcji
- kodem źródłowym (w Pythonie, w C++)
- adresami użytecznych miejsc w sieci (narzędziami, opracowaniami)

[Ten post jest fragmentem serii "Krok po kroku" wprowadzającej do uczenia maszynowego (Machine Learning). Zapraszam do zapoznania się z całością.]

Generalnie rzecz biorąc liczba miejsc gdzie można rozpocząć naukę jest bardzo spora, jednakże na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie podać żadnego usystematyzowanego miejsca gdzie można swoją wiedzę rozwijać i pielęgnować. Postaram się, w ramach pisania kolejnych postów, dzielić się swoim warsztatem.

Większość materiałów dotycząca sieci neuronowych dostępna w internecie napisana jest po angielsku. Mimo, iż uważam że jest to właściwy język do wymiany osiągnięć i koncepcji, tę stronę prowadzić będę po polsku. Wydaje mi się, że grupa zainteresowanych tematem osób jest spora, ale dla części opracowania w języku obcym mogą być problematyczne. Drobnym wyjątkiem od reguły będzie to, że część terminów matematycznych lub nazw technologii podawana będzie w języku angielskim.

Postaram się w każdym poście zamieszczać obfitą listę linków, gdzie doczytać będzie można szczegóły.